Nyirokmasszázs

A nyirok a nyirokérrendszerben áramló színtelen enyhén lúgos vegyhatású testfolyadék, mely a nagyvérkör hajszálérhálózatának területén képződik és az anyagcsere folyamatokat biztosítja a vér és a sejtek között.

Nyiroködémáról beszélünk amikor a test egy területén kórosan felszaporodik a nyirok, duzzanatot okozva.Tünetei:-végtagduzzanat,-száraz, sérülékeny bőr,-feszülés,-nehéz végtag érzés,-mozgáskorlátozottság (öltözködés, munka),-fájdalom, zsibbadás.

A nyirokmasszázs (nyirokdrenázs, nyirokelvezetés) olyan speciális masszázsfajta, amely javítja a nyirokelfolyást; rendszeres alkalmazása megszünteti a szöveti nyirokpangást, aktiválja az immunrendszert, serkenti a salakanyagok elszállítását, így a sejtek és a szövetek regenerálódását, csökkenti a gyulladáskészséget, elősegíti meglevő gyulladások, sebek gyógyulását.
A nyirokmasszázs lassú, gyengéd, körkörös, nyomó-simító mozdulataival gyorsítja a nyirok elfolyását. Ezek egyénre adoptált alkalmazásával, bejuttatjuk a nyirokfolyadékot a nyirokerekbe és fokozzuk az erek összehúzódását. A kezelés során a nyirokcsomókat és a nagy nyirokerek régióját is aktivizáljuk, ezzel szívó hatást gyakorolva testszerte a nyirokerekre. A masszázs hatására megélénkülő nyirokkeringés segítségével a méreganyagok előbb az érpályába, majd a vér útján a májhoz illetve a vesékhez jutnak, ahol egyrészt átalakulnak, másrészt kiválasztódnak.
A masszázs tehát aktiválja az immunrendszert és az anyagcsere folyamatokat. Kiüríti a szöveti ödémákat - csökkentve ezáltal az érintett szervek fájdalmát-, valamint indirekt módon javítja a vérkeringést, sőt, a sejtek tápanyag-, és oxigénellátását is fokozza. A masszázs végén vizelési inger keletkezik.

Javallatok:

-nyiroködéma (vizenyő) kezelésére

-műtétek utáni dagadt kar és dagadt láb esetén

-dagadt combok és csípőtájékon túlzott zsírlerakódás csökkentése

-nehézlábérzés esetén

-fáradt, fájó végtagok esetén

-ha már a vízhajtó sem segít

-narancsbőr esetén

-szervezet méregtelenítésére


Ellenjavallat:

-akut gyulladásos folyamatoknál, akkut bőrfertőzéseknél, mert ilyenkor a helyi gócból a kórokozók az egész szervezetre átterjedhetnek,

-trombózisgyanús területeken- a kialakult vérrögből kis darabok szakadhatnak le és tovasodródva például tüdőembóliát okozhatnak,

-friss szívinfarktus esetén,

-tüdőödémában,

-akkut szívelégtelenség esetén,

-terhesség alatt,

-kezeletlen magas vérnyomás mellett.


Mindenkit szeretettel várok!



 


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el